VAGASKÁ SIMONA, Mgr.

Simona Vagaská je mladá výtvarníčka, ktorá sa vo svojom voľnom čase venuje kresbe, maľbe portrétov a počítačovej gragike. Jej inšpiráciou je tvorba veľkých renesančných umelcov a majstrov slovenskej výtvarnej scény po roku 1900. Vo svojej...
Zistite viac

Simona Vagaská je mladá výtvarníčka, ktorá sa vo svojom voľnom čase venuje kresbe, maľbe portrétov a počítačovej gragike. Jej inšpiráciou je tvorba veľkých renesančných umelcov a majstrov slovenskej výtvarnej scény po roku 1900. Vo svojej tvorbe usiluje o dosiahnutie hlbokej myšlienky, obraz musí mať príbeh a reagovať na istý problém. Dôležitá je pre ňu atmosféra, ktorá z jej obrazov vyžaruje a emócia, ktorú u diváka vyvoláva. Pre jej obrazy je typická monochrómna farebnosť, najčastejšie využíva odtiene modrej farby. Človek resp. figúra s výrazným gestom sa stáva hlavným inšpiračným prvkom pri voľbe námetu. Pre jej tvorbu je taktiež charakteristická hasičská tématika.

 

V roku 2017 sa zúčastnila na Medzinárodnom maliarskom a sochárskom plenéri v Raslaviciach. Pre autorku je najbližšia kresba ceruzou, maľba akrylovými farbami, ale v poslednej dobe rada experimentuje a pracuje s netradičným materiálom. Na svojich obrazoch rada vytvára neobvyklé štruktúry a zaujíma sa aj o gestickú maľbu. S obrazom ďalej pracuje v počítačových programov, využíva skener, tlač a opätovne zasahuje do diela.


Menej

ARTdiela - e-shop

Posledné z blogu

Vážení milovníci umenia! Pozývame vás do výstavných priestorov V ZOC MAX Prešov na 1. poschodí vedľa...

Čítaj viac
Autorská výstava

Autorská výstava "Dynamické maľby" od Gregora Goyu

Autorská výstava "Dynamické maľby" od Gregora Goyu začína 17.9.2021 - a potrvá do 31.10.2021 v OC...

Čítaj viac