LENÁRDOVÁ MÁRIA

Lenárdová Mária - narodila sa v roku 1953, vyrastala v Trstenom pri Hornáde - žije a tvorí v Košiciach. Celý život sa venuje tvorbe, ale nebolo jej dopriate študovať tento odbor, tak sa zdokonaľovala pod vedením svojej sestry,  ktorá sa na...
Zistite viac

Lenárdová Mária - narodila sa v roku 1953, vyrastala v Trstenom pri Hornáde - žije a tvorí v Košiciach. Celý život sa venuje tvorbe, ale nebolo jej dopriate študovať tento odbor, tak sa zdokonaľovala pod vedením svojej sestry,  ktorá sa na výtvarnú VŠ dostala a neskôr mala možnosť sa učiť aj od svojho švagra, ktorý bol akademický maliar. Čiže celý život bola v umeleckej rodinnej spoločnosti, ktorá je až doteraz zárukou vysokej úrovne jej prác. Špecializuje sa na akvarelovú tvorbu - patrí medzi špičku slovenských akvarelistov, je fantastická portretérka- či už v kreslenej podobe alebo stvárnenie olejomaľbou, žiadny námet jej nerobí problém, jej citlivé zaobchádzanie s farbami dávajú jej dielkám úžasnú ľahkosť, nech je námet akokoľvek ťažký. Výtvarníčka používa pri svojej tvorbe aj techniku akryl, uhlík, ceruzu a suchý pastel. Venuje sa aj krajinomaľbe a zátišiam. Naľuje priamo v teréne, najradšej akvarelom, mapuje historickú vidiecku, neskôr aj mestskú architektúru. Vystavuje spoločne aj samostatne. 

Je členkou klubu K-ART pri OZ KOS v Košiciach. Zúčastňuje sa plenérov pod metodickým vedením doc. Juraja Kresilu, prehliadkovej súťaže Paleta 2005, 2006, 2007.


Menej

Posledné z blogu

FEMINA - autorská výstava Jána Radvanského trvá od  1.10.2023 - 31.12.2023 v Zoc Max Prešov 1.poschodí....

Čítaj viac
červená je krásna,olejomaľby,akrylové maľby,originály,umelecké diela

červená je krásna,olejomaľby,akrylové maľby,originály,umelecké diela

Čítaj viac