hodvábna šatka, šál, originál ručná maľba


4011

Nový produkt

1 Produkt


Ručne maľovaný 100% hodváb - šatka, šál

Rozmery: 45 x 140 cm

Viac informácií

B B

Viac informácií

Viac informácií

V ponuke máme nádherne ručne maľované a batikované šatky, šály zo 100% hodvábu. Každý kus je originál. Z ručne maľovaných šatiek a šálov je v niektorých prípadoch možné aj znovu namaľovanie- po dohode s autorom. Je potrebné rátať s odchýlkami vo farbách, nakoľko nie je možné nájsť po nejakom presne ten istý odtieň. V prípade kópie je doba dodania minimálne 2 týždne. Rozmer a farby je možné prispôsobiť taktiež požiadavkám klienta, od to sa určí aj výsledná cena nového produktu.

- farba a spracovanie sa môže mierne odlišovať od obrázka produktu.

 - zvláštnou vlastnosťou hodvábu je jeho prispôsobivosť rôznym teplotám. V studenom  počasí dokáže príjemne hriať, a naopak v horúcom lete príjemne chladí. A navyše, dobre prijíma vlhkosť, ktorú následne odparuje, takže odev nepôsobí vlhkým dojmom.                                                                                                                                                                                - teplota vody pri praní cca  30° C , používame jemný prací prostriedok určený na vlnu a hodváb, alebo aj mydlo. Hodvábne tkaniny veľmi jemne ručne prepierame a potom dôkladne vypláchame, najskôr vo vlažnej, potom v studenej vode.

 -nikdy neperieme v automatickej práčke a zásadne ich nežmýkame v žmýkačke ani nesušíme v sušičke! Hodváb je tkanina, ktorá rýchlo schne a jeho usušeniu pomôžeme tak, keď tkaninu zavinieme do uteráka, vlhkosť odsajeme a potom zavesíme – nikdy nie na priame slnečné svetlo, či vykurovacie telesá!

- žehlíme z rubovej strany ešte za vlhka, maximálne do stupňa “hodváb”  a pri žehlení nepoužívame naparovanie ani kropenie!